PPC reklama v Rusku

Co je to kontextová reklama?

Kontextovou reklamou jsou obvykle nazývány textové odkazy, které se zobrazují ve vyhledávaích spolu s výsledky hledání. Kontextová reklama se zobrazuje pouze těm uživatelům, kteří uvedli do vyhledávače přesně ty slova, které jste vybrali Vy. Tím pádem je tato reklama maximálně zaměřená na Vás, jelikož ji uvidí pouze ti, kteří vyhledávali služby nebo zboží, které nabízíte.

Kontextová reklama web stránek – to je nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zaručeně získat klienty a zákazníky. Hlavním cílem kontextové reklamy je rychlý nárůst prodeje zboží nebo poptávky na služby. Klíčovou výhodou této reklamy je, že platíte pouze za návštěvníky, které skutečně klikli na Váš odkaz. Pokud někdo pouze viděl Váš odkaz, ale nekliknul na něj, neplatíte vůbec nic.

Hlavní výhody kontextové reklamy na internetu

 • Targeting –  tzv. cílená, zaměřená reklama, zobrazuje se pouze těm a tehdy, pokud je do vyhledávače zadán skutečně Váš odkaz.
 • Zaměření na aktivní publikum – nesnažíte se nikoho zaujmout, ale Vás hledají ti, kteří potřebují Vaše služby.
 • Okamžitý výsledek investic do reklamy – ihned po spuštění reklamní kampaně se Vám začínají ozývat klienti a máte nárůst objednávek i nových zákazníků.
 • Dostupnost – můžete zahájit reklamní kampaň i s nízkým rozpočtem.
 • Plánování měsíčního rozpočtu – fixní částka neexistuje, Vy osobně si ji můžete stanovit a kdykoliv si ji podle potřeby upravit.
 • Částka za kontakt s potencionálním zákazníkem –  mnohem nižší než u většiny jiných typů reklamy.
 • Dá se snadno analyzovat – účinnost kontextové reklamy můžete kdykoliv sledovat a podle požadavků se dá částka upravit s přesností na halíře.

Jak to funguje?

Pro spuštění kontextové reklamní kampaně je potřeba minimálního úsilí:

 • určit parametry, podle kterých chcete vidět svůj odkaz
 • sestavit text
 • uhradit zálohu za reklamní kampaň

Samozřejmě první 2 kroky z tohoto seznamu nemusíte dělat samostatně –  odborníci naší společnosti Vám s tímto rádi pomůžou.

Jakmile jsou všechny nezbytné kroky provedeny správně – můžete pozorovat vaše kontextové odkazy ve výsledcích podle určitých požadavků a tím pádem očekávat kontakt s Vaší stránkou od potencionálních klientů.

V budoucnu bude naše agentura optimalizovat reklamní kampaň, opravovat klíčová slova a text reklamy, aby se získala maximální odezva – přesun na stránku inzerenta.

Účinnost kontextové reklamy můžete kdykoliv sledovat

Náklady na kontextovou reklamu

Každý ze systémů kontextové reklamy funguje na principu “ aukce “ – cena za 1 kliknutí na reklamu je určena osobně inzerentem. Je to Vaše právo si určit, kolik chcete platit za jednoho návštěvníka. Samozřejmě, v konkurenčních oblastech ( s velkým počtem kontextových výsledků na jeden a ten samý odkaz  ), Vámi stanovená částka nemusí stačit na to, abyste se dostali do výsledků hledání. Nicméně se Váš odkaz bude zobrazovat v  náhledu na Všechny odkazy, který si můžete zobrazit v jakémkoliv vyhledávači.

Pro „oživení aukce“ kontextové reklamní systémy umožňují každému inzerentovi snížit sazbu za kliknutí na reklamu v případě, že tento inzerát je uznán automatickým systémem algoritmů jako „efektivním“. Žádný limit neexistuje – někdy můžete výrazně snížit částku.

Odborníci kontextové reklamní agentury jsou zaškolení, což umožňuje maximálně přizpůsobit reklamní kampaň, aby bylo dosaženo co nejvíce snížení sazby za klikání na odkaz. Výsledek závisí především na zkušenostech konkrétního odborníka a dostupného technologického základu a zkušenostech kontextové reklamní agentury.

Kde se zobrazuje kontextová reklama?

Odkazy kontextové reklamy jsou umístěny na stránkách tří hlavních vyhledávačů v Rusku: Yandex, Rambler a Google. Kromě toho se reklama může zobrazovat na partnerských stránkách kontextových reklamních systémů; na tematicky vázaných stránkách, na kterých jsou umístěny kódy systému; na populárních stránkách partnerů, bez ohledu na zaměření, ale v souladu v tím, co přesně hledal návštěvník ve vyhledávači za poslední dobu (tzv. technologie „behaviorální cílení“).

Odborníci kontextové reklamní agentury jsou zaškolení, což umožňuje maximálně přizpůsobit reklamní kampaň

Kontextová reklama v Yandex.Direct

Pouze odkazy zveřejněné na Yandex.Direct se zobrazí ve vyhledávači Yandex a jeho službách. Direct –je největší systém kontextové reklamy v Rusku z hlediska počtu návštěvníků. Nejčastěji se stává prvním krokem v kontextové reklamě pro objednavatele, i když nikdy před tím žádný podobný systém nevyužívali. Kontextová reklama z Yandexu se zobrazuje též na Mail.ru (asi 10 % návštěvníků navíc).

Direct nabízí nejpřesnější dostupné „kalkulačky“ reklamní kampaně, které pomáhají předvídat budoucí výsledky kampaně. Direct, ze všech systému kontextové reklamy, má nejvyšší požadavky na kvalitu na svých partnerských stránkách. Pro umístění reklamy na Yandexu nemusíte mít ani svůj web – výstupním odkazem poslouží takzvaná „virtuální vizitka“ – na které můžete uvést svůj seznam služeb, kontakty a mapu s trasou, jak se k Vám dostat. Je jasné, že efektivnost dané reklamy není tak vysoká jako v případech, kdy firma vlastní plnohodnotné stránky.

Kontextová reklama Begun a Rambler

Kontextové odkazy Begun se zobrazují ve výsledcích hledání na Rumbler a na velkém počtu tematicky zaměřených portálů. Tato síť je nejstarší a nejvíce obsáhla na internetu v Rusku. Podle počtu potencionálních návštěvníků odkazů s kontextovou reklamou, je tato síť na druhém místě po Directu.

Hlavní předností Begun před Yandex.Direct je, že Begun není Direct. Na Rambleru, který přináší na ruské portály v průměru 15 % návštěvníků, jsou umístěny pouze odkazy z Begun, což znamená, že pokud nechceme ztratit významný podíl potenciálních zákazníků – je potřeba zahrnout využití této kontextové reklamy ve svém rozpočtu. Kromě toho částka za návštěvníka je mnohem nižší, než je tomu u Directu.

Kontextová reklama v Google AdWords

Tyto odkazy se zobrazují ve výsledcích vyhledávání na nejpopulárnějším vyhledávači na světě – Google a jeho partnerských stránkách. Systém poskytuje nejrozšířenější možnosti co nejpřesnějšího cílení odkazů – podle země, jazyka a podobně. Je zřejmé, že pokud chcete uvést svůj produkt nejenom na ruském trhu, ale také umožnit jeho vyhledávání i v jiných zemích, je potřeba umístit kontextovou reklamu na Google.

Kromě toho existuje několik specifických tématu, které se odlišují výrazně vysokou návštěvností podle výsledků hledání na Google,- např. nějaké otázky týkající se informačních technologií, počínaje kurzy pro zvýšení kvalifikace pro systémové administrátory, konče hledáním dodavatelů licencovaného softwaru pro nové společnosti. A nakonec, Google také není Direct. Přijdete asi o 10 % potencionálních zákazníků, pokud nebudete využívat systém kontextové reklamy Google AdWords.

Hlavní předností Begun před Yandex.Direct je, že Begun není Direct

Výsledkem reklamní kampaně na internetu, je určitě především zvýšení počtu návštěvníků na Vašich stránkách – Vaších potenciálních zákazníků. Kolik přesně návštěvníků získáte ve výsledků reklamní kampaně – to závisí především na průměrné ceně za 1 klik na Váš odkaz a samozřejmě také na celkovém rozpočtu reklamní kampaně.

V různých oblastech a podle klíčových slov se částka za návštěvníka, který kliknul na odkaz, se liší. Nicméně je reálné předvídat a stanovit co nejefektivnější možnosti vyhledání ještě před začátkem samotné kampaně – každý systém má svojí vlastní kontextovou kalkulačku a navíc přesně tohle pro Vás mohou zdarma udělat pracovníky agentury pro kontextovou reklamu.

Kromě toho po spuštění kontextové reklamní kampaně se dostáváte doslova na webové rozhraní a máte možnost provádět statistickou analýzu a současně možnost úpravy veškerých nástrojů, potřebných k získání co nejvíce návštěvníků portálu a tím pádem získat potencionální zákazníky.

Odborníci jakékoliv agentury jsou připraveni se bezplatně podělit o všechny znalosti a zkušenosti, které Vám můžou pomoci v analýze efektivity reklamní kampaně a vypracování doporučení ke zlepšení a jako výsledek změnu návštěvníků na zákazníky a klienty.

Existuje jediný a přesvědčivý faktor, proč neprovádět reklamní kampaň bez účasti agentury. Jedná se i finanční stránku:

 • Agentura může výrazně snížit náklady pro každého návštěvníka odkazu na Vašich stránkách, někdy i několikanásobně.
 • Díky znalostem a dovednostem profesionálů, technologickým základům a praxi agentury, je pro zadavatele vysoká možnost ušetřit značné množství peněz tím, že bude spolupracovat s reklamní agenturou kontextové reklamy.
Dále

Poptávka kontextní reklamy

Dále

Konkurenční výhody Imarto Networks

Яндекс.Метрика