Anatomie E-Shopu Jak internetové podnikání funguje

Na českém trhu internetových obchodů je přibližně dvacet tisíc eshopů a jejich množství se zvyšuje. Troufneme si tvrdit, že skoro každý ho zakládá s jasným cílem,  mít hodně zákazníků a aby přinášel zisk.

Proto používá reklamní kampaně Adwords, Sklik, banery a SEO optimalizaci, ale pomáhá to prodat více? Neříkáte náhodou, za co jsem dal peníze, když mám vysokou návštěvnost, ale objednávek mi nepřibylo? Pojďme se podívat jak internetové podnikání funguje.

Na obrázku je vidět jak k Vám přicházejí návštěvníci z vyhledávačů podle klíčových slov a reklamy. Dále vidíme, že počet osob, kteří se dostali ke košíku rapidně klesá, proč tomu tak je?

Mýtus 1:

Stačí dostat stránky eshopu na první místo ve vyhledávači nebo udělat reklamní kampaň podle nejpopulárnějšího klíčového slova (např. kolo) a ihned budu mít v eshopu kupující, kteří udělají spoustu objednávek.

Realita:

Obdržíme mnoho návštěvníků, kteří se v nějaké míře zajímají o kola, cyklistiku, cyklo turistiku a dokonce se najdou tací, kteří by rádi své kolo prodali. Garantovaně obdržíme vysoký účet za reklamu a SEO optimizaci našich stránek podle tohoto širokého klíčového slova s vysokou konkurencí.

Pokud vypočítáme kolik osob denně hledá podle různých klíčových slov, vidíme, že čím přesnější klíčová slova (čím blíže jsou k tomu, co hledají zákaznící), tím více skupin zákazníků získáme.

Mýtus 1:

Lepší je optimalizovat hned celý eshop podle mnohých klíčových slov a dávat reklamní kampaň na skupinu nebo kategorii zboží. Zákazníci příjdou na stránky a sami si vyberou to, co potřebují.

Realita:

Většina zákazníků zavře stránky po 5 sekundách. Zákazník nebude chtít pročítat a prohledávat celý eshop – zákazník přeci chce uvidět přesně to zboží nebo informaci kterou zadával do vyhledávače.

Co dále?

Nyní jsme zjistili přesná klíčová slova, podle kterých zákazník hledá Vaše zboží. Teď by bylo potřeba sestavit cílenou reklamní kampaň nebo SEO optimalizaci stránek, aby se zákazníci hledající přesné zboží dostali na přesné stránky Vašeho eshopu. Jste ale připraveni na vysoký účet za reklamu a SEO? Nespěchejte, čtěte dále…

Dále

E-SHOP KTERÝ GENERUJE ZISK

Яндекс.Метрика